BEZ PASZPORTU

Blog Adama Piśko

Polak na czele europejskiej turystyki (ECTAA)
Wydarzenia

Polak na czele europejskiej turystyki (ECTAA)

Paweł Niewiadomski
Paweł Niewiadomski

Dziś o 5:30 czasu polskiego, w Malezji, członkowie ECTAA (The European Travel Agents’ and Tour Operators’ Associations), w organizowanych po raz pierwszy w historii tej instytucji, tajnych wyborach bezpośrednich, wybrali nowego przewodniczącego. Został nim szef Polskiej Izby Turystyki – Paweł Niewiadomski. Zastąpił na tym stanowisku, pochodzącą z Estonii Merike Hallik. To ogromny sukces zarówno polskiej turystyki jak i, oczywiście, samego zainteresowanego.

Paweł Niewiadomski ma 49 lat. Urodził się i mieszka w Łodzi. Wiele lat spędził za granicą. W latach siedemdziesiątych mieszkał w Egipcie, a od 1988 do 1991 roku w Wielkiej Brytanii, gdzie był między innymi stypendystą na uniwersytecie w Reading. Ukończył turystykę w Głównej Wyższej Szkole Handlowej w Katowicach. Od 1992roku prowadzi biuro podróży Holiday Tours w Łodzi. Jako touroperator zajmuje się turystyką biznesową, specjalizując się w organizowaniu wyjazdów do krajów dalekiej Azji. Od 2002 roku zasiada we władzach Polskiej Izby Turystyki. Obecnie jest jej prezesem. W zarządzie ECTAA pełnił dotąd funkcję wiceprzewodniczącego.

ECTAA to instytucja zrzeszająca narodowe organizacje i stowarzyszenia agentów i organizatorów turystyki 30 krajów europejskich, w tym 27 członków UE. ECTAA spotkała się na swoim, organizowanym co pół roku, kongresie w stolicy Malezji, Kuala Lumpur na zaproszenie Tourism Malayzja – narodowej organizacji turystyki Malezji. Do Kuala Lumpur przybyło ponad 40 prezesów i przewodniczących reprezentujących organizacje turystyczne, touroperatorów i biura turystyki z całej Europy. Jednym z punktów spotkania był wybór nowego przewodniczącego. Dokonano go po raz pierwszy w drodze bezpośrednich, tajnych wyborów. Więcej szczegółów na stronie ECTAA .

Written by Adam Piśko - 8 maja 2018 - 2434 Views

Brak komentarzy

Napisz swój komentarz i uwagi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Instagram


Warning: Undefined array key 1 in /home/pisko/domains/adampisko.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-instagram-widget/wp-instagram-widget.php on line 216
Instagram has returned invalid data.

Follow Me!